Moodsal töötoolil istudes saab virgeks

Tänapäeva avatud kontorid nõuavad töökohti, kus ühest kohast teise liikudes saab vupsti! ka töötooli ja laua enda järgi kohandada. Töötaja peab saama ka aeg-ajalt istumise asendit muuta, et töötegemine keha ei koormaks. Ühe moodsa tooli ülesanne ongi kõike seda pakkuda.

 

Töises interjööris on sundasendist ja liigsest istumisest tekkinud ebamugavustunne tavaline, mida ei pane usinalt ja süvenenult tööd tehes sageli tähelegi, kuniks selja- ja kaelahädad kimbutama ei hakka. Töötervishoiuarstide soovitusel peaksime iga poole tunni tagant arvuti taga töötades istumisasendit muutma, et vältida lihaspinget ja valu. Mitte istumine ei koorma keha, vaid liikumatus!

Ergonoomiline mööbel ongi valmistatud mõttega, et saaksime oma tööasendit sõltuvalt vajadusest ja töö iseloomust muuta. Näiteks kui andmeid sisestame sirge seljaga, siis mõne dokumendiga võime tutvuda ka pool-lamavas asendis, tähtis on, et kehal oleks mugav ega peaks pikalt ühes sundasendis olema.

 

Ühed kehasõbralikumad ja erinevaid istumisasendeid varieerida võimaldavad töötoolid on sadultoolid, mis ei luba tooli kasutajal istudes kössitada. Sadultool reguleeritakse istuja järgi nii, et tool toetab istujat ja et istumisasend oleks ilma vähimagi pingutuseta õige ja töösooritust toetav. Istmealusest kangist saab reguleerida ka tooli kõrguse ja istme kaldenurga istuja järgi õigesse asendisse. Nii saab sadultoolis töötada ka poolpüsti, kaotamata tööefektiivsust ja tundmata väsimust.

 

Valida saab ka sellise sadultooli, mille kaldenurka ei fikseerita ja mis laseb kehal koos istmega pidevas liikumises olla.

 

Samas eeldavad sadultoolid töötamist elektrimootoriga või manuaalselt reguleeritava kõrgusega laua taga, sest tavakõrgusega laud jääb sadultooli puhul reeglina madalaks. Need toolid on ka äärmiselt funktsionaalsed, mis peegeldub ka nende disainis. Tegu on väikesemõõdulise ja kompaktse tooliga, mille sadulaosa on mõnusalt pehmendatud.

 

Tavalise töötooliga töötades on väga oluline, et saaksime reguleerida istme sügavust ja istme kaldenurka seljatoest sõltumatult, eriti kui juba on mõni tervisehäda, näiteks selja- või kaelaprobleem.

 

Istme sügavus ja kaldenurk pannakse paika konkreetse isiku järgi, jälgides igaühe eripärasid, et saavutada mugav istumisasend. Õige istumiskõrguse puhul mängib rolli ka näiteks sääreluu pikkus (kui töötajal on kõrgema kontsaga kingad jalas, muutub kohe ka istumiskõrgus!). Neid aspekte on iseäranis tähtis jälgida selleks, et puusanurk ei oleks kinni surutud ja et vereringe ning lümfisüsteem selle tulemusel ei aeglustuks.

Töötamist efektiivistab ka õige seljatoe kõrguse ja kaldenurga reguleerimise võimalus ning seljatugi võiks olla konstrueeritud nii, et see toetab nimmeosa. Mugavust lisavad ka reguleeritavad käetoed ja võimalus kohandada peatoe kõrgus ja kaldenurk oma istumisasendi järgi.

 

Kõige sagedasem viga on, kui inimene istub tooli peale ja paneb tooli enda järgi paika, siis liigub laua juurde, aga avastab, et laud on kas liiga madalal või liiga kõrgel ja seejärel reguleerib tooli jälle laua järgi, kuid juba ongi kõik nihkes. Ideaalsel juhul pannakse kõigepealt tool enda järgi paika, siis laud ja kõige lõpuks monitori kaugus ja kõrgus. Ka monitorihoidja on soovitav osta gaasiamordiga reguleeritava kõrgusega, et seda saaks üles-alla, kaldu ja otseks reguleerida vastavalt töö iseloomule ja vajadusele.

Vaata meie töötoolivalikut:

From 524,00
Kuumakse al. 18,94
From 398,00
Kuumakse al. 16,31
From 329,00
Kuumakse al. 13,48
Laost otsas
675,00
Kuumakse al. 22,51
671,00
Kuumakse al. 22,40
From 398,00
Kuumakse al. 16,31
From 199,00
Kuumakse al. 10,31
500,00
Kuumakse al. 18,00
853,00
Kuumakse al. 28,61
1 329,00
Kuumakse al. 44,55
815,00
Kuumakse al. 27,32
518,00
Kuumakse al. 18,69
Laost otsas