Laualamp olgu nii praktiline kui ka dekoratiivne aksessuaar interjööris

Kodu sisustades võib tihti märgata, et suurem osa energiat läheb pehme ja kõva mööbli valikule. Muidugi on need olulised ja füüsiliselt haarabki mööbel enda alla enamuse ruumist, kuid valgustid pole selle poolest vähemtähtsamad. Just detailid ja aksessuaarid on need, mis panevad interjööri sisustusele kui täpi i-peale. Lambid mitte ainult ei valgusta ruumi pimedamal ajal, vaid mõjuvad ka dekoreeriva elemendina, ilmestades interjööri.

Iga ruum vajab erinevat valgust, mis sõltub otseselt selle ruumu otstarbest: kas seal toas puhatakse või tehakse tööd. Mõnes ruumis on oluliseks hoopis välja tuua mõni objekt. Mõnikord saabki hubasust luua erinevatele objektidele või pimedamatesse nurkadesse paigutatud valgustitega.

Mida tuleks aga silmas pidada, kui valida koju uus laualamp?
 
Pärast lambikupli valikut tuleb selle sisse ka lambipirn valida. Teadupärast on pirn just see, mis loob valgust, lambikuppel vaid suunab või hajutab seda. Suuremas poes pirne valides võib silme eest kirjuks minna, sest need jagunevad tugevuse, suuruse, keerme, tehnoloogia ja valgustemperatuuri järgi:
 
  • värvustemperatuur Kelvinites (madalamad Kelvinid viitavad soojale ja hubasele valguse värvusele nagu loojuv päike, kõrged aga külmemale toonile nagu sinine taevas)
  • valguse tugevus/heledust on märgitud wattides (olenevalt asukohast ja otstarbest, tuleks valida optimaalse tugevusega valgus, et silmi mitte koormata)
  • energiatõhusus (näiteks led-pirnid on energiasäästlikumad ning ei kuumene)
  • kas pirn võib olla omaette disainelement oma kuju, suuruse ja värvusega?

Laualamp ei tohiks silmi väsitada!

Ükskõik, kas töötad kodus tugitoolil istudes või kontoris laua taga – laualamp valgustagu töötamise ala piisavalt. Kvaliteetne laualamp ei väsita silmi ning muudab erksamaks. Klassikaliseks kujunenud töökoha laualamp on 1937. aastal Luxo asutaja Jac Jacobseni loodud L-1 valgusti. Alates loomisest on müüdud 25 miljonit L-1 valgustit üle maailma ja seda on auhinnatud mitmete tööstusdisainimaailma mainekate auhindadega. Ainulaadne disain ja paindlik vedrutasakaalustatud vars on teinud sellest valgustist maailmaklassika.

L-1 laualamp

Klassikaline L-1 on saadaval tänapäevase LED mooduliga. Valgusdioodidel on uskumatult pikk eluiga. L-1 LED-ide oodatav eluiga on 50 000 tundi. L-1-l on valguse intensiivsus timmitav ning sel on energia säästmiseks automaatne 4 või 9 tunni väljalülitustaimer. See tähendab, et valgusti peab vastu 25 või rohkem aastat, kui kasutada seda kontoris tavatingimustel. Mõelda vaid, nii ei peagi kunagi valgusallikat vahetama!

Lambi konstruktsioon on tehtud vastupidavast terasvarrest ja alumiiniumist lambivarjust. Lamp on komplektis lauaklambriga, millega saab lambi hõlpsasti lauaplaadi külge kinnitada, jättes nii lauapinnale lisaruumi. Soovi korral saab lambi osta ka alusega, et kinnitada see lauale, niisamuti on saada integreeritud lauaaluseid. Lampe saab valida nii valge, musta kui ka hõbehalli värvi vahel.

Laualamp on interjööris kahtlemata suur roll meeleolu loomisel: just õigesti valitud valgus loob hubase keskkonna, kus on hea olla nii tööd tehes kui ka puhates. Siiski tuleks meeles pidada, et tööd tehes ei oleks laualamp liiga maheda valgusega, sest hämaras on silmale raske lugeda ning see omakorda väsitab kiiremini, kui erksama valgusega laualamp, mis vastupidisel elavdab ja hoiab ärkvel.

Interjööri sobiva laualambi leiad siit:

Ale!
68,00
54,40
Kuumakse al. 5,78
Ale!
119,00
95,20
Kuumakse al. 7,43
Ale!
109,00
87,20
Kuumakse al. 6,81
Ale!
197,00
157,60
Kuumakse al. 10,09
Ale!
680,00
544,00
Kuumakse al. 22,14
Ale!
243,00
194,40
Kuumakse al. 12,42
Ale!
156,00 124,80
Kuumakse al. 7,98
Ale!
287,00
229,60
Kuumakse al. 11,58
Ale!
99,00
79,20
Kuumakse al. 6,18
Ale!
640,00
512,00
Kuumakse al. 20,82